Benzacne Cena, Skład, Opinie z Forum.Co wybrać – maść, żel czy tonik?

Szybki pęd życia, stres czy niewłaściwa dieta, powodują, że coraz więcej osób ma problemy z chorobami skóry. Trądzik zwyczajny jest jednym z najczęstszych tego typu  schorzeń. Wg badań problem trądziku dotyczy 80-100% ludzi w wieku między 11-30.

W walce z nieprzyjemnym problemem chętnie pomagają właściwi specjaliści. Jednak nie wszyscy mają takie możliwości – brak czasu,czy wysokie koszty wizyt. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam leki, które są dostępne bez recepty. Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów. Często też okazuje się, że nie wszystkie są godne polecenia.

Jednym z najpopularniejszych środków jest właśnie Benzacne. Szukając informacji na stronach internetowych, można zauważyć, że opinie  są różne: jedni zachwalają sobie skuteczność i efekty, inni wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać artykuł:„Benzacne Cena, Skład, Opinie z Forum. Co wybrać – maść, żel czy tonik?”

Benzacne – Maść, żel czy tonik?

 Ze względu na stężenie zawartości oraz formę leku, można go dostać w postaci 3 różnych produktów:

  1. Maść o stężeniu 5% czynników aktywnych
  2. Żel o stężeniu 10% czynników aktywnych
  3. Tonik

Wybranie właściwej formy Benzacne – maści ,żelu czy toniku jest uzależnione od tego w jakim stanie znajduje się nasza cera, jak chcemy stosować Benzacne i czy mamy zamiar podejść kompleksowo do leczenia. Tonik oczywiście służy do odświeżenia, nawilżenia oraz oczyszczenia porów. Zawiera w sobie również substancję czynną jaką jest nadtlenek benzoilu i miejscowo może służyć do walki z problemami skórnymi.  Używany jest w celu oczyszczania twarzy przed nałożeniem wspomnianego żelu lub maści.

Na pewno wielu z Was myśli sobie, że najlepiej jest od raz użyć mocniejszej wersji. To jaki wybierzemy skład Benzacne – 5 czy 10 %, powinno być poparte świadomością o tym, że lek jest mocno wysuszający. Zarówno w przypadku pryszczy jak i naszej skóry Żel może okazać się zbyt agresywny, a jak pokazuje praktyka, czasem i ta słabsza wersja może powodować różnego rodzaju podrażnienia.

Benzacne –  Cena, Skład, DziałanieBenzacne Cena

Skuteczność danego preparatu wynika z zawartości składników w nim zawartych. Producent podaje, że w skład omawianego leku wchodzą następujące elementy:

  • Woda oczyszczona;
  • Karbomer – Polimer, pochodna kwasu akrylowego. Wpływa na gęstość i lepkość preparatu;
  • Wodorotlenek sodu – związek chemiczny wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, również w farmacji;
  • Oraz najważniejszy: Nadtlenek Benzoilu.

Zatem, gdy zastanawiamy się, jak który skład wybrać – Benzacne 5 czy 10%  , to rozmawiamy tak naprawdę o zawartości nadtlenku benzoilu. W jednym przypadku wynosi 50 mg na 1 g, a w drugim 100 mg na 1 g.

W tym miejscu warto zatrzymać się na dłużej i dokładnie przyjrzeć się, czym jest Nadtlenek Benzoilu oraz jak działa. Jest to kwas, który po zastosowaniu na skórę przenika do warstwy rogowej naskórka i walczy z rozwojem bakterii Propoiobacterium acne (jedna z głównych przyczyn trądziku).  Ponad to wywołuje inne korzystne efekty:

  • Działa złuszczająco;
  • Oczyszcza pory;
  • Niweluje łojotok.

Przy tym całym szeregu korzystnych czynników, pojawia się również powód dlaczego w na stronach internetowych można znaleźć zarówno te pozytywne jak i mniej przychylne oceny.

Nadtlenek benzoilu ma to do siebie, że powoduje uwalnianie innych rodników i przyspiesza proces starzenia się skóry. Wpływa również na obniżanie zawartości witaminy E w naszym organizmie. Co więcej, to właśnie przez ten składnik,  można usłyszeć że Benzacne powoduje uczulenie i inne podrażnienia (przesuszenia, zaczerwienienia, uczucie ciepła w miejscu nałożenia leku).

Ważną kwestią dla wielu kobiet jest temat  ciąży, a stosowanie Benzacne. Ze względu na wspomniane wyżej składniki leku, zdecydowanie doradzamy konsultacje lekarską przed podjęciem samodzielnej decyzji. Choć lek jest dostępny bez recepty, może wywołać niechciane skutki.

A jak wygląda kwestia ceny?  Niezależenie czy wybierzemy Benzacne w postaci żelu, maści czy toniku musimy przygotować się na wydatek w granicach 15 zł.  Benzacne Cena wygląda bardzo zachęcająco w porównaniu do innych tego typu produktów, ale warto zwrócić uwagę, że produkt działa na tylko na określone miejsca na skórze. Chcąc stosować preparat dłuższy czas i na całym ciele, musielibyśmy zakupić kilka takich maści i ciągle się smarować.

Jak stosować Benzacne ?

Ze względu na zawartość składu, należy bardzo umiejętnie podejść do jego stosowania. Lekarze polecają nakładanie Benzacne na noc.Jest to związanie z zarówno w wyniku wysokiego prawdopodobieństwa podrażnień, oraz nie najwyższego stopnia wchłaniania. Szczególnie jest to istotne w przypadku kobiet, które nie mają szans na nałożenie w takiej sytuacji makijażu dziennego.

Benzacne stosujemy punktowo, nigdy na większe powierzchnie skóry. Jest to produkt, który działa na konkretne miejsca, nie na trądzik i zaskórniki na całej powierzchni ciała.  Można go aplikować do dwóch razy dziennie, nakładając niewielką ilość  na uprzednio oczyszczoną skórę. Decydując się na kurację tym lekiem, trzeba pamiętać żeby unikać miejsc oczu czy ust, a po użyciu dokładnie umyć ręce.

Ze względu na cenę oraz działanie Benzacne wiele osób używa tego produktu, jako sposób na choroby skóry, takie jak trądzik, czy zaskórniki. Może się sprawdzać w przypadku punktowych nieprawidłowości skórnych, ale z racji swojej formy nie jest to idealny lek w przypadku choroby występującej na wielu różnych miejscach ciała i nie gwarantuje wyleczenia przyczyn trądziku.Te są zawarte wewnątrz organizmu.  Warto w takim przypadku zainteresować się lekami działającymi od środka, walczącymi nie z objawami, a przyczynami. Takim rozwiązaniem są np. tabletki, które atakują zmiany skórne w miejscu powstawania.Benzacne Opinie

Benzacne – Opinie z forum

Przed ostateczną decyzją zakupu jakiegokolwiek produktu warto zapoznać się z opiniami krążącymi na jego temat w Internecie. Dzięki temu można zbudować przekonanie o przydatności leku w naszym konkretnym przypadku.  Na temat opisywanego leku pojawiają się różne oceny. Przytoczymy tutaj oceny i opinie z forum  na temat Benzacne:

Opinia Karola, 28 lat

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem  trądziku, a w moim wieku to już jest niestety bardzo problematyczne. Zwłaszcza w kontaktach z kobietami. Naprawdę wyglądałem okropnie:/. Nie wiedziałem jaką formę mam wybrać i jak stosować Benzacne (maść, żel czy tonik?). Po przeczytaniu kilku opinii zakupiłem tonik oraz maść i rozpocząłem kurację. Efekty przychodziły bardzo powoli, dlatego zakupiłem mocniejszą wersję. Obecnie stosuję już Benzacne wiele miesięcy. Muszę przyznać, że po drodze były chwile zwątpienia: źle reagowałem na skład leku, strasznie mi wysuszyło skórę. Ostatecznie przyznaję, że żel mi pomógł i wyglądam znacznie lepiej, ale zastanawiam się nad zmianą formy leczenia. Wcieranie i smarowanie jest problematyczne (szczególnie na noc), nie mówiąc o tym, że trądzik potrafi występować na całym ciele. Maść może pomóc, ale tylko punktowo i potrzeba poczekać na efekty, tak jak w przypadku Benzacne. Cena oraz odroczone działanie decydują o mojej umiarkowanej ocenie.

Małgosia, lat 17

Miałam duże problemy z trądzikiem i poszukując rozwiązań znalazłem ten lek. Choć o Benzacne opinie na forum krążą różne to jednak zdecydowałam się spróbować. Początkowo wybrałam słabszą wersję 5%. Mimo zapowiadanego z ulotki wysuszenia skóry, długo nie zauważałam poprawy jeśli chodzi o stan cery.  Postanowiłam sięgnąć wtedy po żel 10%. Niestety silniejsza wersja produktu również nie przyniosła spodziewanych efektów. Stan skóry trochę się poprawił, ale nie jestem w pełni zadowolona. Trądzik całkowicie nie zniknął, a oprócz wysuszenia pojawiły się również zaczerwienienia na całej twarzy. Według mnie nie ma znaczenia na jaki skład Benzacne  się zdecydujemy- 5 czy 10 %, ponieważ obydwa nie przyniosły spodziewanych efektów. Mimo to wiem, że niektórym osobom pomaga i są one zadowolone. Dla tych użytkowników właściwości leku są pewnie warte uwagi, ja natomiast w dalszym ciągu poszukuje skutecznego sposobu na walkę ze wstydliwym probelmem. Już kilka mam na oku. Myślę teraz o wypróbowaniu tabletek bez recepty.

Podsumowanie

Podsumowując Działanie oraz cena Benzacne pozycjonują ten produkt jako alternatywę dla potrzebujących w przypadku nie wielkich problemów z cerą. Mogą pojawić się niechciane skutki uboczne, a na efekty zwykle trzeba dłużej poczekać. Forma aplikowania przez maść lub żel, również powodują pewnie ograniczenia. Co więcej, opinie z forum na temat Benzacne  użytkowników potwierdzają, że jest to produkt do tylko punktowych problemów i jako środek doraźny. Jednakże można znaleźć zadowolonych użytkowników, którzy wyleczyli swoje problemy ze skórą dzięki tej maści.  Jeśli jednak naprawdę zależy Ci bardziej kompleksowym podejściu do leczenia, rekomendujemy zapoznanie się z kuracją tabletkami, również bez recepty. Jednym z najlepszych tego typu leków jest Derminax. Są to tabletki  o unikalnej  mieszance naturalnych składników, które eliminują wszelkiego rodzaju problemu ze skórą wynikającymi ze stanów zapalnych. Działają kompleksowo i od środka, co zapewnia wysoką skuteczność.

Jednak oczywiście każdy powinien wybrać to, co wydaje mu się najlepsze dla niego. Dla zainteresowanych tabletkami Derminax zamieszczam stronę producenta: www.derminax.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ